Testo za pizzo

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

13. jul 2007 8:41

Ojla, jest ponavad naredim testo iz naslednjih sestavin... Vzamem 1 dcl mleka in 1 dcl tople vode. V tem raztopim 1 kocko kvasa, zmes posolim in dodam ščepec sladkorja in 1 žlico olja. Nato v to začnem vsuvat moko in mešam. Ko je testo dovolj gosto (za mesenje) ga prestavim na pomokano površino in začnem mesit testo. Sprot dodajam moko, da se ne prijema rok. Ker sem neučakana, ga zelo hitro zamesim (ne mesim ga toliko časa kot moja mami, da se popolnoma nič več ne prijema rok). Ponavadi porabim okrog 1/2 kg moke. Testo dam kar takoj vzhajat na toplo mesto (za pol-do ene ure). Nato testo še enkrat pregnetem in pripravljeno je za peko. Iz te zmesi pride testo za 2 standardna okrogla pekača. Testo tudi zamrznem. Ravno včeraj sem testo vzela ob 7h zjutraj iz zamrzovalnika in ko sem prišla domov ob 17h, sem lahko takoj spekla pico. Res, da je vmes vzhajalo 10 ur in bilo malo presušeno na vrhu... :O)...sem ga samo pregnetla in je bilo o.k. Lp, Sloncica

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

13. jul 2007 9:00

Jaz zadnje čase ne delam domače pizze, ampak kupim zmrznjeno testo od Pečjaka in ko se kdo zmisli, hop za pet minut v mikrovalovko,  testo malo razvlečem, obložim in v pečico, ki se je medtem že segrela.  Sem pa naredila zame iz polnozrnate moke testo za pizzo, ga razrezala na manjše koščke in v zmrzovalnik. Ko sem ga vzela ven in naredila pizzo, je bila super. Pa nobenega posebnga vzhajanja, ker vzhaja že medtem ko se odtaja in medtem ko jo oblagam in še potem , če malo počaka preden gre v pečico. Pa še v pečici vzhaja. emily

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

13. jul 2007 10:34

Jaz pa zadje čase kar kupim sveže testo za pizzo v evrospinu-mislim,da ima približno 1 mesec rok,hrani se v hladilniku,pa vedno je pri roki-pakiran je pa tako v roli zvit s peki papirjem-preprosto odviješ testo in ga naložiš........ tejka77

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

13. jul 2007 12:15

Jaz pa delam pizo po receptu iz naše baze, mislim, da se ji reče Piza šefa kuhinje. Je ni treba nič vzhajati in je za nas res tista taprava. Malčica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

25. sep 2009 10:19

Živjo! Mene pa zanima, ali je katera je preiskusila testo za pizze iz Hoferja? Kakšne so vaše izkušnje? Lp! Moycaa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. sep 2009 10:29

A misliš uno na roli? Jaz nisem kupla tako testo v Hofferju, ma nekje drugje, so si pa taka testa precej podobna, če le misliš to zrolano. No meni je tako, tako. Za kakšen krat, ma res na hitrco, če nimam cajta in se mi ne da packat, da samo robo gor namečem in dam v pečico. Ni slabo, mi je pa vseeno boljše moje, ko ga nardim. Jaz nardim testo sama in nikoli ga za pizzo ne pustim vzhajat.Vedno ga samo razvaljam in naložim, pa takoj v pečico. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti